• Demo
  • Demo
  • Demo
  • Demo

DEN DRUHÝ - Pátek 9. 12. 2016

Souznění - pátek 9. 12. 2016

18. ročník

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

 

8. - 11. 12. 2016 – Frýdek-Místek, Ostrava, Kozlovice (Beskydy), Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm.

18th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts – 8th to 11th December 2016

 

 

Tisková zpráva – 9. 12. 2016

 

Druhý den festivalu Souznění nabídl v malebné vesnici Kunčice pod Ondřejníkem
cimbálovou i gajdošskou muziku

V rámci druhého dne mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění v Kunčicích pod Ondřejníkem vystoupila cimbálová muzika Konopjan z Ostravy a gajdošská muzika Beskyd ze Slovenska. V útulném sále restaurace Huťařství v Kunčicích pod Ondřejníkem se tak v páteční večer rozezněly tóny gajd, cimbálu a houslí.

Příjemnou atmosféru během večera vytvářela nejen živá hudba v podání zkušených a talentovaných muzikantů, kteří mezi svůj repertoár zařadili mimo jiné i vánoční koledy. Zásluhu na spokojenosti diváků má i obsluha restaurace, která pro večer připravila speciální menu a řadu dalších pochutin.

Mezi návštěvníky nechyběl ani starosta Kunčic pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš. „Festival Souznění je perfektní akcí, protože navozuje atmosféru lidského potkávání, která je v dnešní době velmi důležitá. Jsem moc rád, že se část letošního ročníku festivalu koná také v naší obci,“ říká starosta. Sál plný návštěvníků ukazuje, že lidé v Kunčicích pod Ondřejníkem a v blízkém okolí mají o tuto muziku zájem. „K folkoru máme velmi blízko. Jsem moc rád, že tuto kulturu podporují v naší obci i mladší lidé, např. žáci v základní a mateřské škole. Pozitivně tak ovlivňují sebe i své okolí,“ doplňuje pan starosta Hrubiš. Zájem o folkor mezi mladými záhy potvrzuje i jeden z účinkujících, patnáctiletý Adrián Matis z Oravské Polhory. „Hře na gajdy se věnuji už 5 let. Nejvíce mě na tom baví jezdit po vystoupeních a potkávat se s kamarády. V souboru panuje vždy velmi dobrá nálada,“ říká mladý hudebník Adrián.

 

Cimbálovou muziku Konopjan a gajdošskou muziku Beskyd čekají další vystoupení i v následujících dnech festivalu Souznění. Oba soubory doplní také adventní program na Masarykově náměstí v Ostravě.

 

Gajdošská muzika Beskyd hraje ve složení Adrián Matis – gajdy, Katka Vargončíková – zpěv, Klaudia Kapičáková – malá basa, Lucia Luscoňová – primáška a Sebastián Kapičák – kontra. Cimbálová muzika Konopjan hraje ve složení Jan Šošola – housle, Jan Spisar – viola, Ondřej Tofel – cimbál a Tomáš Guba – basa.

V rámci festivalu Souznění probíhá také charitativní sbírka. Výtěžek z této sbírky bude předán jedenáctiletému Pavlíkovi Václavovi Novákovi z Frýdlantu nad Ostravicí na nákup nového vozíčku.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy, statutárního města Frýdek-Místek, města Frenštát pod Radhoštěm, obce Kunčice pod Ondřejníkem, obce Kozlovice a všech významných partnerů.

Mezinárodní festival Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

 

Více o programu na www.souzneni-festival.cz/program.

Další informace naleznete na www.souzneni-festival.cz a www.facebook.com/souzneni.

 

Ostrava 9. 12. 2016

 

Ředitel a dramaturg festivalu:

Zdeněk Tofel

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mobil: +420604245814

 

Produkce:

Věra Tobolová

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mobil: +420739091226

 

Mediální zastoupení:

Lucie Nohlová

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mobil: +420606134688

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.